Karlovarský byznys mixér. To je první konference o podnikání pro začínající a i zkušené podnikatele, firmy studenty i zájemce o podnikání. 2. června se tato celodenní akce konala v Alžbětiných lázních, programem provázel moderátor, slumer, spisovatel Filip Koryta.
Byznys mixéru se účastnily podnikatelské špičky jako je Tomáš Havryluk, který už jako student stál u zrodu informačního systému společnosti Alza. Dnes je karlovarský rodák místopředsedou představenstva a má zodpovědnost za všechny strategické projekty společnosti. „Studia jsem se vždy snažil propojovat s praxí. To znamená, aby to, co studuji, dávalo smysl a věděl jsem, kde se to dá aplikovat,” říká Tomáš Havryluk.
Podle ředitelky karlovarského Inovačního centra INION Radky Murasové Karlovarský byznys mixér nabízí inspiraci k podnikání, propojuje začínající a zkušené podnikatele a snaží se o nastartování regionální startupové scény. “Jsem nadšená, že konferenci můžeme pořádat společně s digitální platformou StartupBox, která začínající podnikatele provádí krok po kroku rozvojem podnikatelského nápadu,” uvádí.
StartupBox je nástrojem pro začínající podnikatele. Jeho zakladatelé mají vlastní agentury, vedou inovační týmy, pracují pro investory i korporáty. Startupy sami budují a jiným startupům pomáhají na svět. “Cílem startupu je, aby se z něj stala stabilní a prosperující společnost. Cesta, jak k tomu dojde je různorodá. Někdy je to snazší, jindy se na tom člověk dost nadře. Start je ale vždycky stejný. Důležité je dobře znát svého zákazníka, vědět jaký má problém a jak ho vyřešit. Jak už název napovídá, startupy jsou firmy na startu podnikání, které neustále rostou. Ve většině případů jde o technologické firmy s velkou vizí. Často mají ambice dělat velké věci. Každá tato společnost si ale na začátku podkládala tu stejnou otázku. Naší společnou misí je podporovat začínající podnikavce a společně budovat komunitu, která si následně bude schopna pomáhat sama,” uvádí spoluzakladatel a sokolovský rodák StartupBoxu Dalibor Pulkert.
Karlovarský byznys mixér pořádá INION, což je první české soukromé inovační centrum, které v Karlových Varech založila skupina profesionálů s dlouholetými zkušenostmi z různých oborů. „Pokud chceme lepší Karlovarsko, lepší kraj, musíme začít u sebe. Nemá smysl čekat, až nám někdo přijde pomoci. My jsme ta změna a každý z nás může udělat svět o něco lepší. Proto jsme založili INION, organizaci, která podporuje podnikavost, rozvíjí startupy a věnuje se inovativním projektům,“ pokračuje Radka Murasová.
Podnikatelům se snaží poskytovat výhodné zázemí i jednatel společnosti EHC CZECH s.r.o. Petr Haak, který provozuje Podnikatelský inkubátor jak v Karlových Varech, tak nově i v Chebu. „Snažíme se vytvořit komunitu tak, abychom v podnikatelském inkubátoru měli takové firmy, které si navzájem budou pomáhat jako například účetní firmy, daňoví poradci, ale také právník. Disponujeme zkušenostmi, a tak můžeme být podnikatelům velkým pomocníkem. Zázemí je velmi důležité. Mnozí lidé, co začínají, se snaží na prostoru ušetřit a provozují svou činnost většinou v domácích podmínkách. Ale pokud nechcete stagnovat, tak je potřeba prostory mít. Dále je důležité se setkávat s podobně smýšlejícími lidmi, kteří řeší podobné záležitosti. Jen tak se budete jako podnikatel posouvat dál a také se otevírat novým možnostem,“ sděluje Petr Haak
Nově mají možnost podnikatelé využít i prostory v Chebu. „Podnikatelský inkubátor v Chebu je teprve dostavěn. Zatím nemá žádnou historii, ale jeho umístění je výhodné i díky poloze, protože se nachází v centru města blízko od náměstí, lidi tady mají možnost v klidu zaparkovat. Chceme navazovat na Karlovy Vary a podporovat podnikatele v jejich vizích, snech a hlavně uskutečňování plánů,“ doplňuje Haak.
Na Karlovarský byznys mixér se přijel podívat i Lukáš Džudža z Aše, který spolupracuje se společností Universum Production. „To, že se tady koná akce pro začínající podnikatele mě hodně zaujalo, protože u nás na západě to rozhodně není k vidění každý den a oceňuji to. Rád bych se dozvěděl, jak bych si mohl nacenit svůj čas při zvučení, natáčení a také například střihání. Také mě zajímá, jak se prodat a navazovat nové kontakty. Těším se ale hlavně na ty inspirující příběhy, které mě namotivují a posunou dál,“ uzavírá.
Podnikatelská ambulance Inionu pomůže začínajícím podnikatelům rozjet svůj byznys i zde>>>
Článek je převzatý z webu chebsky.denik.cz